Korfu - Wyspa grecka. Autorski przewodnik po wyspie Korfu. Miasto Korfu, Agios Georgios, Paleokastritsa, Peroulades, Canal d'Amour, Przylądek Drastis

Krk - Chorwacja

Warto odwiedzić

Agios Georgios
Peroulades
Porto Timoni
Miasto Korfu
Achillion
Canal d'Amour
Przylądek Drastis
Paleokastritsa

Mapa wyspy Korfu

Pogoda Korfu
Kanał Miłości - Sidari - Canal D'Amour

Pięknie uformowane formacje skalne, niewielkie klify , a także wyjątkowej urody plaże sprawiają, że Canal D amour to jedna z większych atrakcji wyspy Korfu. Skalny kanion w połączeniu z turkusową wodą robią na odwiedzających wyjątkowe wrażenie. Niewątpliwie jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie, lecz musimy też zdawać sobie sprawę, że jednocześnie jedno z najbardziej obleganych. W sezonie bywa tłoczno. Warto jednak zatrzymać się tam na dłużej, popływać w śród skał, wpłynąć do kanału miłości co ma pomóc w miłosnych podbojach, a także dla odważnych przepłynąć jaskinią pod klifem. Zwłaszcza ta ostatnia propozycja dostarcza niesamowitych wrażeń - Polecam.
Sama miejscowość Sidari położona jest w północnej części wyspy i w niczym nie przypomina sennego greckiego miasteczka . Jeśli szukacie typowo greckiego klimatu, to raczej należy to miejsce omijać szerokim łukiem. Dla miłośników Angielskich i irlandzkich pubów, szybkiego jedzenia i wszelkiego rodzaju imprez będzie to jednak miejsce idealne. Mnie osobiście niczym nie urzekło i skoncentrowałem się na wspomnianych wcześniej formacjach skalnych na obrzeżach miasta.

Alikanas - plaża Alikanas - port Alikanas - port

W skale woda wydrążyła jaskinię którą można przepłynąć na drugą stronę.

Alikanas - port Alikanas - port>

Pięknie uformowane skały stanowią o niezwykłości tego miejsca.

Alikanas - port

Przy skałach czeka niewielka piaszczysta plaża, która w sezonie bywa bardzo zatłoczona

Alikanas - port

Uwaga!!! Kąpiel w kanale miłości może mieć swoje konsekwencje :-)

Alikanas - główna ulica Alikanas - wschód słońca
comments powered by Disqus

Copyright 2012 Jacek Roziecki