Korfu - Wyspa grecka. Autorski przewodnik po wyspie Korfu. Miasto Korfu, Agios Georgios, Paleokastritsa, Peroulades, Canal d'Amour, Przylądek Drastis

Krk - Chorwacja

Warto odwiedzić

Agios Georgios
Peroulades
Porto Timoni
Miasto Korfu
Achillion
Canal d'Amour
Przylądek Drastis
Paleokastritsa

Mapa wyspy Korfu

Pogoda Korfu
Porto Timoni - Plaża w Afionas

Bez wątpienia jedna z najpiękniejszych plaż na Korfu. Tak naprawdę są to dwie plaże przylegające do pobliskich zatok. Aby się tam dostać musimy dotzeć do Afionas skąd za drokowskazem wyryszami w około 20 minutowy spacer wąską i miejscami gęsto zarośniątą sciężka. Należy zwrócić uwagę na fakt, że na zbocz prowadzą dwa "szlaki". Pierwszy doprowadzi nas na wspaniały punkt widokowy na opisywane zatoki, drugi na właściwą plażę.My za pierwszym razem pomyliliśmy scieżki i zamiast na plażę dotarliśmy na punkt widokowy. To była bardzo sympatyczna pomyłka i bez wątpienia nie żałujemy że tak nam wyszło :-). Chcąc zobaczyć tą plażę koniecznie musimy ubrać solidniejsze obuwie. Wyprawa w klapkach na miejscami stromej i śliskiej ścieżce może skończyć się nie najmilej.
Z racji, że mało kto wie o tych plażach oraz niełatwym dostępie nawet w szczycie sezony bywa niemal pusta. Krystalicznie czysta woda zachęca do kąpieli oraz nurkowania. Zdecydowanie polecam popływać w obu zatoczkach z maską - wrażenia z podziwiania kilkunastometrowych głębin niezapomniane :-)

Porto Timoni - widok na plażę

Zapierający dech w piersiach widok z punktu widkowego na obie zatoki. Warto było pomyliś ścieżki aby móc podziwiać obie plaże z tego miejsca.

Porto Timoni Porto Timoni - klify

Widok na klify w stronę Arillas

Porto Timoni - plaża w Afionas
Porto Timoni - plaża w Afionas

Plaża Porto Timoni - warto zabrać ze sobą karimatę ponieważ obie plaże są kamieniste. Dodatkowo przydadzą się też buty do wody ze względu na kamienie oraz jerzowce.

Porto Timoni - plaża w Afionas
Porto Timoni
w drodze na Porto Timoni

Scieżka wiodąca na plaże biegnie w zdłóż stoku, dlatego musimy mieś solidne obuwie.


comments powered by Disqus

Copyright 2012 Jacek Roziecki